Skip to content
 

Atjaunojam vannas istabas interjeru


 

vannas-istabas-atjaunosana (12)Ikviens, kurš ir saskāries ar vannas istabas remontu, zina, ka tas nav lēts pasākums.

Tomēr, ja kaut nedaudz iedarbināsiet savu iztēli un izdomu, jūsu domas var mainīties, jo ar krāsu, uzlīmju un tapešu palīdzību vannas istabas noformējumu var mainīt gandrīz katru gadu jaunā stilā, tam veltot minimumu pūliņu un finansiālos tēriņus. Palūkosimies kā to varētu realizēt.

Protams, ja tās jau ir, keramiskās flīzes joprojām ieņems galveno lomu vannas istabas interjera izveidē un nomainīt tās ir diezgan grūti, tomēr interjera atjaunošanai var izmantot krāsu, tapetes vai vinila uzlīmes. Tām ir viena liela priekšrocība – šādas detaļas ir viegli nomaināmas un tādā veidā mainās arī interjers kopumā.

vannas-istabas-atjaunosana (5)

Arvien biežāk vannas istabām tiek izmantotas ūdensnecaurlaidīgas tapetes un stikeri – šie sienu klājumi ļauj noslēpt nelīdzenumus uz sienām, tiem ir spīdīga virspuse un šis efekts vizuāli paplašina telpu.

vannas-istabas-atjaunosana (7)vannas-istabas-atjaunosana (8)

Nomainīt santehniku nemaz nav tik grūti, bet ko darīt ar pašu vannu, ja tā ir jāatjauno? Ja to mainīt pilnībā, tad var sabojāt flīžu vai grīdu klājumu un beigu beigās tas viss var kļūt par ļoti dārgu pasākumu.

vanna-vannaa

Te palīgā var nākt akrila vanna vannā. Ko tas nozīmē? No akrila tiek izgatavota otra vanna-ieliktnis , kas pēc izmēra atbilst esošajai jūsu vannai un šī jaunā vanna tiek iestiprināta vecās vannas iekšpusē. Pie tam, šī jaunā vanna var būt jebkurā krāsā un, līdz ar to, iederēsies arī jaunajā vannas istabas dizainā.

Ar grīdām ir nedaudz sarežģītāk, bet uz grīdas flīžu klājuma var, piemēram, uzklāt koka grīdu un paneļus, kas apstrādāti ar speciālu ūdensnecaurlaidīgu šķidrumu. Pie tam, to var izdarīt tikai fragmentāri, piemēram, izlietnes vai vannas priekšā.

vannas-istabas-atjaunosana (6)

Eksotisko koka materiālu var izvēlēties ne tikai grīdas, bet arī sienu noformēšanai. Ir jāizvēlas tieši ūdensnecaurlaidīgos materiālus, kas mitruma ietekmē nedeformēsies, bet gan brīnišķīgi saglabās savu formu un izmērus. Šīm prasībām atbilst Indonēzijas tīkkoks, Merbau, Lapacho un Wenge.

Kā brīnišķīgs variants grīdām var būt elastīgs poliuretāna grīdas klājums. Šādas grīdas nav dārgas, vienkārši uzstādāmas, ilgdzīvojošas un izturīgas gan pret mitrumu, gan netīrumiem. Šim klājumam nav šuvju un spraugu, jo pārdošanā tas ir ruļļos, nevis flīzēs. To viegli mazgāt ar siltu ūdeni un maigiem mazgāšanas līdzekļiem.

vannas-istabas-atjaunosana (2)vannas-istabas-atjaunosana (3)vannas-istabas-atjaunosana (4)vannas-istabas-atjaunosana (11)vannas-istabas-atjaunosana (10)vannas-istabas-atjaunosana

Uz grīdas var izklāt arī gumijas paklājus, kas mūsdienās ļoti atšķiras no tiem, kas tika izgatavoti 10 gadus atpakaļ. Ja mājās ir bērni vai vecāki cilvēki, racionālāk būs izmantot pretslīdēšanas grīdas klājumus.

Nākamajos divos video varbūt ieraudzīsiet ideju, kā atjaunot ne tikai savu vannas istabu, bet arī jebkuru citu sava dzīvokļa dzīvojamo telpu.